korektor tekstów

Usługi Edytorskie
Katarzyna Wróbel

Korekta prac doktorskich

Jestem doktorem nauk humanistycznych i zawodowo zajmuję się korektą tekstów.

Miałam okazję korygować wiele prac doktorskich z różnych dziedzin nauki: od językoznawstwa, polonistyki, historii, poprzez prace z biologii, geografii, aż do tekstów z ekonomii, informatyki i prawa. W czasie codziennej pracy koryguję też artykuły naukowe do miesięcznika „Nafta-Gaz”, a więc swobodnie poprawiam teksty także dotyczące tematów technicznych.

Prace zawsze poprawiam osobiście. W ten sposób unikają Państwo ryzyka, że zlecenie powierzone „renomowanej firmie korektorskiej” tak naprawdę trafi do chcącego dorobić sobie początkującego w tej dziedzinie studenta.

Cennik korekty rozprawy doktorskiej

Cena korekty pracy doktorskiej najczęściej nie różni się u mnie od ceny poprawy pracy magisterskiej. Z reguły obserwuję, że bardziej skomplikowana treść rozprawy doktorskiej idzie w parze z lepiej uporządkowanym wywodem, a w przypadku prac magisterskich łatwiejszej tematyce towarzyszy często mniejszy lub większy chaos przekazu. Cena korekty pracy doktorskiej wynosi u mnie od 150 zł za tzw. arkusz wydawniczy, czyli 40 tys. znaków ze spacjami. Liczbę znaków ze spacjami można sprawdzić w edytorze tekstu, mogę ją także sprawdzić podczas wyceny.

Zakres korekty

Poprawiam wszystkie błędy językowe: ortograficzne, gramatyczne, stylistyczne, interpunkcyjne itp. Wykonuję formatowanie pracy, a jeśli uczelnia określa swoje wymagania w tym zakresie – stosuję je. Tworzę automatyczne spisy treści, tabel, zdjęć, wykresów. Poprawiam bibliografię. Podsumowując - praca po korekcie nie tylko nie zawiera błędów, ale i dobrze wygląda.

Zapraszam do kontaktu: korektortekstow@gmail.com.